Make sure you use the 888 Poker bonus code to get the maximum bonus.

TAKTIKA

Správna voľba taktiky zvyšuje šancu vyhrať zápas a naopak pokiaľ zvolíme chybú taktiku alebo si žiadnu nestanovíme, znižujeme si šancu vyhrať. Aby sme mohli zvoliť správnu taktiku je nutné si všímať súpera. Ani tá najlepšia taktika nemôže nahradiť nedostatky v našich úderoch, ale môže ich zmierniť.

Niekoľko základných taktík.

1. Súper hrá útočný systém a stále sa tlačí k sieti.

Keď ste schopní hrať rovnakú taktiku, snažte sa byť pri sieti skôr ako on. Pokiaľ si to nemôžete dovoliť, musíte hrať dobré returny a pri eventuálnych výmenách dlhé a vyššie lopty, aby ste súpera udržali čo najčastejšie vzadu. Nezabúdajte na loby.

2. Súper hrá výborne technicky, ale je pomalší.

Nesnažte se o rýchle ukončenie, hrajte dlhé údery a snažte se súpera udržať v pohybe. Po prvom podaní ani po returne nechoďte k sieti. Občas zahrajte stopbol, hlavne, keď je súper vytlačený von z dvorca.

3. Súper výborne behá, nemá však mimoriadne účinné údery.

Tu sú možné dve taktiky. Chodiť častejšie k sieti po dobre pripravenom údere a voleje hrať striedavo do odkrytej polovice a striedavo do proti pohybu. Občasné voleje do proti pohybu spôsobia, že bežci neštartujú už tak drzo a skoro a dobre umiestený volej potom nevrátia. Keď voleje moc neviete hrať, je treba hráť trpezlivejšie, zbytočne neriskovať a čakať na súperovu kratšiu loptu. Potom risknúť tvrdý úder na získanie priameho bodu.

4. Súper hrá z jednej strany výrazne horšie než z druhej.

Veľa hráčov robí často chybu, keď hrajú sústavne súperovi na slabší úder. Niekedy súper nevráti nič, no pri vyspelých hráčoch se môže objaviť aj opačný efekt. Hráč si postupne úder rozohrá a prestáva ho kaziť. Lepšia taktika je hrať na slabší úder len občas a pri rozhodujúcich loptičkách. Pri neistých úderoch je rozhodujúci a obvykle najobtiažnejší ten prvý. Skúste napríklad pri postupe k sieti zahrať dvakrát na lepší úder a potom na slabší a ísť k sieti. Ale pozor!  Sú hráči, ktorí dokážu zo slabšej strany jeden veľmi dobrý úder zo 60%, ale dva za sebou z 5%. Záleží, či slabina úderu je v istote alebo v účinnosti.

Kto je online

Práve tu je 3 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Čítanosť článkov
311312

Linky

Monday the 28th. Joomla templates 1.7. Tenisový klub ASICS Trenčín